Orman Mühendisleri Odasının 48. Olağan genel kurulu 4 – 5  Temmuz’da Orman Genel Müdürlüğü’nün Beştepe yerleşkesinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen delegelerin yanı sıra; milletvekilleri, bürokratlar, STK temsilcileri ve meslektaşlarımızın yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirildi.

Birliğe Çağrı Grubu’nun tek aday olarak girdiği seçimde oyların tamamını alan Hasan Türkyılmaz ve yönetimi ikinci kez seçimi kazandı.

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, 48. Olağan Genel Kurulu açılış konuşmasını yaptı. Türkyılmaz konuşmasında; Yeni dönemde de güzel işlere hep birlikte imza atacaklarına olan inancındayım. Bir odanın üzerine düşen en önemli vazife meslektaşlarının sorunlarına çözümler getirmesidir. Bunu da yönetim süresince yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz yer, herkesi kucaklayıcı ve kimseyi ötelemeye hakkı olmayan bir sorumlulukla görev ifa edilecek yerdir. Mesleğe katkı sağlayacak her görüş baş tacımızdır. Ormana sevdalı her meslektaşımız bizim için azami derecede önemlidir, zira görevleri kutsaldır. Alanında tek olan bu STK sizlerin de yardımı ve desteğiyle bu vatana ve bu millete daha güzel hizmetlerde bulunacaktır ve bunu hep birlikte yapacağımızdan ben eminim diyerek kurulun hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Hasan Türkyılmaz ve yönetimdeki tüm değerli üyelere yeni dönemde başarılar diliyoruz.