Fuar Tarihi: 01-04 Mart 2018

Yer: İstanbul Kongre Merkezi

Fuar hakkında detaylı bilgi ve online bilet için: http://www.yapiahsapfuari.com


Ürünler: Ahşap Evler, Kapı, Pencere, Dış Kaplama, Restoransyon, Parke, Merdiven, Oturma Grupları, Peyzaj


Fuar Kapsamı

Ahşap, yapıda kullanılan en eski yapı malzemedir. Gelişen teknoloji ve ticari tercihler neticesi ahşabın yerine plastik, metal, alüminyum, beton ve çimento mamulleri kullanılmasına rağmen; Yenilenebilir, yeniden kullanılabilir, ekolojik, dayanıklılık, görünüş, izolasyon ve stenilen şeklin kolayca verilmesi gibi özelliklerinden dolayı, ahşap her zaman tercih edilmesi gereken doğal bir yapı malzemesi olmaya devam etmektedir. Bu nedenlerden dolayı, ahşabı yeniden tanımalı, yeniden gündemimize almalı ve ona gereken önemi vermeliyiz.” Türkiye’nin deprem bölgesinde bulunması nedeni ile insan ve çevre sağlığı açısından, ahşap yapıların kullanımı gereklidir. Dünya da özellikle deprem bölgelerinde, Kanada, ABD, Çin, Japonya vs. nüfus yoğunluğu yüksek olan ülkelerde konut, okul ve sosyal binaların çoğu Ahşap yapılardan oluşmaktadır. Türkiye’de ahşap yapı uygulamalarının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi yapı sektörü açısından önemli bir gelişme olacaktır.

Mimar, İç mimar, Orman Endüstri Mühendisleri, resmi kurumların ve sektör ile ilgili satın almaları gibi profesyonel meslek gruplarının oluşturduğu ziyaretçi profilinde; “Ahşabı yeniden tanımak adına son derece faydalı olan fuarın ileriki yıllarda daimi takipçisi olunacağı geri bildirimi genel bir kanı olarak görülmüştür.”

Amacımız yapı sektöründe ahşabın kullanımını arttırmada katkıda bulunmanın yanı sıra ahşap ile ilgili ürünlerin ve yeniliklerin sergilemesini sağlamaktır. Düzenlenecek olan seminerler ile ahşabın önemi vurgulanacaktır. YAPIDA AHŞAP ve AHŞAP ÜRÜNLER FUARINI “sadece size ve sizi arayanlara özel bir fuar” sloganı ile ahşap sektörünün ihtisas fuarı, haline getirmiş bulunmaktayız. 01-04 MART 2018 tarihleri arası üçüncü kez düzenlenecek olan YAPIDA AHŞAP ve AHŞAP ÜRÜNLER FUARI 76 milyon nüfuslu Türkiye’nin, ahşap sektörü pazarına girmek ve mevcut yerlerinizi perçinlemek adına eşsiz bir platformdur.