İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS), ‘İnegöl’ün Yıldızları’nı ödüllendirdi. Törende mobilya sektöründe 3 kategoride 15 firma ödüllendirildi. Her yıl en fazla tasarım tescil ile ihracat yapan firmaları ödüllendirdiklerini belirten İMOS Başkanı Okan Güler, ağırlıklı olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihracat yapan İnegöl mobilyacılarının ihracatlarını son 10 yılda arttırdıklarını vurguladı. Sektörün mevcut pazarlardaki rekabet nedeniyle yeni pazarlara yönelmesi gerektiğine işaret eden Güler, İMOS olarak yaptıkları çalışmalarla mobilyacıları İsveç’ten Güney Afrika’ya, Güney Kore’den Rusya’ya kadar birçok bölgede farklı pazarlarla tanıştırdıklarını hatırlattı.

Törende 3 kategoride 15 ödül verildi.

Çilek Genç Odası, İdol, Weltew, GalaMobilya ve ÇMS Mobilya ihracat ödülüne layık bulunurken, İhracat Artış Ödülleri Nero Wood Mobilya, MStyle, Gürsan Sandalye, Leta Sandalye ile Ndesign’a verildi.

Tasarım Tescilleri Ödülleri’nde 148 adet tasarım tesciliyle şampiyonluğu Çilek Genç Odası yakalarken, 55 tescil tasarımıyla Muzaffer Mobilya, 42 tescil tasarımıyla Çelmo mobilya, 41 tescil tasarımıyla Dimax mobilya, 39 tescil tasarımıyla Weltew mobilya ödüle layık bulundu.

Mobilyacıların ödüllerini İMOS Başkanı Okan Güler ile İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ verdi.


Kaynak: İmos