AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektöründe yeni teknolojiler geliştireceklerini söyledi.

Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji (AGT), sektöründeki ilk Ar-Ge merkezini açtı. AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektöründe yeni teknolojiler geliştirerek katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarma misyonuyla hareket ettiklerini belirtti. “Sektörün ve Antalya’nın ilk Ar-Ge merkezini, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dev üretim tesisi bünyesinde kuran AGT, merkezdeki 22 profesyonel çalışanıyla, sektörün trendlerini belirleyecek yeni ürün ve teknolojiler üzerindeki çalışmalarını daha profesyonel bir yaklaşımla yönetmeye başladı” diyen Subaşı, “Sektör trenlerini belirlerken ürün gamımızı geliştirmeyi, mevcut patentli ürünlerimize de yenilerini eklemeyi sürdürüyoruz” dedi.

Ar-Ge merkezi ile sektörde önemli bir alanda öncülük yaptıklarına dikkat çeken Subaşı, şöyle devam etti: “Dünya 4. Sanayi Devrimi’nin eşiğinde. Türkiye Endüstri 4.0 Platformunu’nun partner firmalarından biri olarak, inovasyona büyük önem veriyoruz. AGT Ar-Ge Merkezi ile markamızın genlerinde bulunan yenilikçilik özelliğini sistematik bir şekle dönüştürmüş olduk” dedi. 2015’te 500 milyon lirayı aşkın ciro elde eden AGT, üretimin yüzde 40’nı da ihraç ediyor.


Kaynak:İşte Kobi